Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Başarıyı Kutlamak

İnanıyorum ki hedefleriniz için çalışmaya başladığınız zaman başarıyı yakalayabilirsiniz. Hayallerinizi ve kişisel isteklerinizi gerçekleştirmek için atacağınız her adım sizi bugün başarılı yapar. Başarı hem hareketlerinizde hem de davranış biçiminizde gizlidir...

Bu yüzden sizin için neyin anlamlı olduğuna karar verin ve bunu dürüstlük, erdem, alçak gönüllülük ve en önemlisi kişilere karşı iyi niyet besleyerek devam ettirin. Ben her zaman herkese layık oldukları saygıyı gösteririm. Bir kişinin geçmişi benim için önemli değildir, nerede oturduğu, hangi arabayı kullandığı, ne kadar eğitim aldığı, ne kadar kazandığı... Bunlar kişilerin nasıl olduklarını açıklamaz, önemli olan onların karakterleridir. 

Ben her zaman karşılaştığım herkese zafer kazanmış ve dünyada birçok değişiklikler yapabilmiş edası ile yaklaşırım. Karşımdaki kişilerin kalitesine inanarak ve onlara cesaret vererek, onların kişisel başarılarına atacakları ilk adım için yardımcı olurum. Onların sadece sizin başarınızla yetinmeyeceklerine inanıyorum. Onlara bu başarıyı nasıl yakaladığınızı öğretmeniz gerekir. Bu da kişilere hayallerinin gerçek olmasını öğretmenin bir yoludur. Ve, hayallerimiz hepimizi bir arada tutan dokunmuş bir kumaş gibidir. 

Ben 16 yaşında iken, dünyada bazı değişiklikler yapmak istediğimi biliyordum. Fakat bunun ne olduğunu veya nasıl başarabileceğimi bilmiyordum. Sadece insanların hayatlarını pozitif yönde etkileyecek bir şeyler yapmak istiyordum. Kişisel bir trajedinin sonucu olarak, dengeli beslenme konusuna eğildim. 

1980 yılında Herbalife International şirketini kurdum ve hayatımı, dengeli beslenerek sağlık kazanma mesajını tüm dünyaya duyurmak için adadım. İlk günlerde dünyanın dört bir köşesine ulaşamadım, her gün bıkmadan usanmadan sesimi ve mesajımı duyurmak için çalıştım. Uzun süren yorucu bir çalışmanın sonunda hayallerimin gerçekleştiğini görüyorum ve bununla da gurur duyuyorum. 

Her attığım küçük bir adım kişilerin hayatlarında büyük değişikliklere sebep olmuştur. İş hayatımda inişler ve çıkışlar oldu fakat bu zorluklar beni yıldırmadı. 

İşte kişisel başarı için gerekli olan budur: Yılmadan çalışmak!!! 

Bu yüzden işe sıkı sıkı sarılın, yolunuzdan ayrılmayın, sebat edin ve devam ettirin… Fırtınalar olsa bile… Eğer bu şekilde davranırsanız başarının anlamını kesinlikle kavrayacaksınız!!! 

Mark Hughes