Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Long ve Hicle

Clear Day Long, adından da anlaşılacağı üzere İsviçre'nin Milka ineği gibi süt ve tezek kokan Alpleri'nden, ekmek parasını kazanmak için uzun yollara çıkan, fakir ama onurlu bir kamyon şoförüdür. 

O diyar senin bu diyar benim diyerek gezmektedir. Bir gün yolu Arabistan'a düşer bizim Long'un. Orada kamyonunun boşaltılmasını beklerken, çarşıdan geçmekte olan, o yörenin en zengin adamı Şeyh Gaffar'ın dünyalar güzeli kızı Hicle'ye rastlar ve hikayemizin kahramanları birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. 

 

Sevgililer, her fırsatta sevgilerini dile getirmekte ve Arabistan çöllerinde gizli gizli buluşmaktadırlar. Fakat kızının bir kefereyle beraber olmasını hazmedemeyen ve kalbi kötülükle dolu olan Şeyh Gaffar, kızını cümle aleme ibret olsun diye adamlarına öldürtür. 

Yine uzun bir seferden dönen ve sevgilisine kavuşma ümidiyle Arabistan'a koşanLong, sevgilisinin ölüm haberini duyunca yıkılır, deliye döner. Hatta dönmekle kalmaz delirir ve kamyonuna atlayıp Hicle ile aşk mabedi olan Arabistan çöllerine doğru sürer kamyonunu. Long, kamyonunu çölün uçsuz bucaksız kumları üzerinde kilometrelerce sürdükten sonra bir kum fırtınasına yakalanır ve kahramanımızdan bir daha haber alınamaz. Artık iki sevgili mahşerde buluşacaklardır. 

Bu acıklı aşk hikayesinden sonra Long'u tanıyan, tanımayan bütün kamyoncular, araçlarının arkasına Long VeHicle yazarak bu aşkı ölümsüzleştirmişlerdir.