Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Esrarengiz Lanet

James Dean'in Arabasının Laneti 1955 Eylül ayında James Dean Porsche spor arabasını kullandığı esnada korkunç bir kaza yaparak hayatını kaybetti. Kazadan sonra arabanın laneti devam etti. 

a) Araç kaza yerinden alınıp bir garaja kapatıldı, ancak bir süre sonra motor kayarak tamircinin üzerine devrildi ve adamın iki bacağını da parçaladı.

b) daha sonra motor bir doktor tarafından satın alındı. Motoru bir yarış arabasına yerleştiren doktor kısa süre sonra yarış sırasında kaza yaparak olay yerinde can verdi. Aynı yarışta bir de James Dean'in arabasının aksını aracına yerleştirmiş bir sürücü vardı ve o da doktor gibi aynı yarış pistinde o gün kaza yaparak öldü.

c) James Dean'in Porsche aracı tamir edildiğinde, arabanın bulunduğu garajda yangın çıktı ve her yer kül oldu.

d) daha sonra araba Sacramento'da sergilendi ancak sergi sırasında altığı kaydı ve genç bir çocuğun üzerine düşerek kalçasını kırmasına sebep oldu.

e) Oregon'a getirilen Porsche bir karavana monte edildi ancak çekme çubuğu kırıldı ve araba bir dükkana çarparak dükkanın önünü yerle bir etti.

f) Son olarak 1959 yılında araç çelik desteklerin üzerinde durduğu sırada gizemli bir şekilde kendiliğinden 11 parçaya ayrıldı.