Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Internet'te Satılan Garip Ürünler

1. Uçan pervaneli alarmlı saat Ülkemiz sınırları içersinde de bulabileceğiniz bu ürünsabahları zorla kalkanlar tasarlanmış. Cihaz 2 parçadan oluşuyor. Birisinde alarmın mekanizması bulunuyor diğerinde de uçan kısım. Alarmı kurduğunuz zaman geldiğinde üst kısımdaki pervane ana gövdeden ayrılarak odanın bir kısmına düşüyor. Siz bu pervaneyi alıp yerine takana kadar da alarm ciyak ciyak ötüyor. Sabahları kendinizi ve evde diğer yaşayanları uyandırmak için mükemmel. Fiyatı ise 40-50 lira arasında değişiyor

 

2. Kafama reklam verebilirsiniz! 

Bu ilan dünyanın en ünlü açık artırma sitesinde bulunabilir. Başlangıç ücreti 2000$ ve hemen al fiyatı da 5000$. Ancak bu fiyatlar yıllık mı ya da aylık mı bir detay bulunmuyor. 

Kişi gerçek ismini açıklamıyor ancak ilanında şu detaylar var. “Kafamın arkasına 3 yıl süreyle kalıcı dövme sayesinde reklam verebilirsiniz.Kuzey Karolina’da yaşayan evli 30 yaşında birisiyim. Kafamın arkasına firma logonuzunu ya da internet sitenizin reklamını verebilirsiniz. Sizin insan bilboard’unuz olmama olanak sağlayın!”

İnsani Bilboard aynı zamanda PayPal da kabul ediyor...

3. Michael Jackson`un kişisel eşyaları 

İlan ülkemizdeki bir internet sitesinden alındı. İstanbul’dan bir kullanıcı Pop müziğin kralı 1993 yılında Dangerous Dünya Turnesinin bir ayağı olan İstanbul konserine geldiğinde kendisine 5 gün boyunca eşlik eden şoförün elinde bulunan Michael Jackson’ın kullandığı eşyaları satıyor.. hem de 335.000TL gibi Sarıyer’de villa alınabilecek bir fiyata. Fiyata aşağıdaki ürünler dahil.

“Michael Jackson’ın konserden sonra kurulandığı iki adet havlu.(üzerlerinde fondoten izleri hala durmaktadır)

• Michael Jackson’ın Dolmabahçe Sarayı’nda manevi evladıyla birlikte vişne suyu içtiği kadehler ( bir tanesi kendisine bir tanesi manevi evladına aittir üzerlerinde parmak izleri durmaktadır)

• Michael Jackson’ın imzaladığı konser afişi.

• Michael Jackson’ın imzaladığı iki parça karton.

• Michael Jackson’ın imzasını attığı ve 3 satır yazı yazdığı kağıt.

• Michael Jackson’ın çiğnediği sakız.

• Michael Jackson’ın yarısını yediği kurabiye.”

4. Uğurlu Kalem! 

Yine ülkemizden bir örnek. İzmir’den bir kullanıcı öğrenci seçme sınavlarında kendisine ve başka 3 kişiye üniversite kazandıran kalemi 800TL’ye satıyor. Bu kalem ayrıca bir öğrenciye de anadolu lisesi kazandırmış. İlan açıklamasında şu bilgiye yer veriliyor: “Resimdeki kalem tam 4 üniversite adayı öğrencinin başarı anahtarı olmuştur;

2`Si ODTÜ!

1`i ANKARA Üniversitesi!

1i Ege Üniversitesi!

Olmak üzere tam 4 öğrenciyi başarıya götürmüştür.Bu kalem dedem ile birlikte hacıya gidip gelmiştir dedem bunu benim sınavda başarlı olmam için bana hediye etmiş ve hacıya gidip gelirken kutsal topraklarda yanında bulundurmuştur. Geçen yılki sınavın ardından kalemi sınavı kazanan kardeşimden geri alıp uğurunu paylaşmaya karar verdiğimden ötürü şuanda satılıktır!”

5. 2000 Kinder Sürpriz Figürü 

Sakarya’dan bir kullanıcı 1500TL’ye 2000 adet Kinder Sürpriz Yumurta figürü satıyor. Kullanıcı ilan detaylarında tüm figürlerin Almanya’dan alındığını belirtiyor.

6. Meteoroloji Uydusu 

İstanbul’dan bir kullanıcı nerden edindi bilinmez İngiltere’nin CENTO (Central Treaty Organization - Merkezi Antlaşma Teşkilatı yani önceki adıyla Bağdat Paktı) için ürettiği balonlu meteoroloji uydularından birisini 275TL’ye satıyor. İlan bilgisinde “İngiliz yapımı uydu tipinde belki halen çalışıyordur ama Görsel Amaçlı  Müzelik veya araştrıma amaçlı bulunmaz bir parça” cümlesine yer verilmiş.

7. Bira kaskı 

Homer Simpson’un kafasında görmeye alışık olduğumuz bira kaskı gerçekten üretiliyor. Ülkemizde bulunmayabilir ancak ABD Maryland’te 777$’dan satılıyor.

8. Hayali arkadaş 

İnternette satılan garip şeylerden birisi de hayali arkadaş. Olay geçtiğimiz senelerde meydana geldi. Bir kişi Jon Malipieman adlı hayali arkadaşını ‘benim için çok büyüdü’ gerekçesiyle satılığa çıkardı. Yanda da fotoğrafı bulunuyor. Görebileceğiniz üzere Malipieman tamamen hayali. İlanda Jon’un İngiltere’de yaşadığı söyleniyordu. İlan açıklamasıysa şöyle: “Hayali arkadaşım Jon benim için gittikçe yaşlanıyor. Oldukça arkadaş canlısıdır. Onunla birlikte sevdiği ve sevmediği şeylerin de listesini göndereceğim.” 

Sorun şu ki hayali arkadaş 3000$’ın üzerinde bir fiyata açık artırmayla satıldı.

9. Ruh.. (bildiğiniz insan ruhu) 

2007 yılının sonlarında ABD’li bir kişi internette ruhunu 1 milyon dolara satılığa çıkarttı. Ruhunu satma nedeni olarak da Noel için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ayrıca ilan detaylarında şu bilgilere yer verdi: “Ruhumu satın alan kişiye ruhumu cam kavanoz içerisinde elden teslim edeceğim. Ayrıca bir de kontrat yapıacağız.”

”Son zamanlarda pek ruhumu kullanmıyorum. Şeytanın almasındansa bir insana satmayı tercih ederim.”

Bu ilan ilk değil. Daha önce aynı sitede bir kullanıcı ruhunu 400$’a satmıştı.

10. Bebeğin isim hakkı 

2005 yılının Nisan ayı’nda 33 yaşındaki Melissa Heuschkel adlı bir kadın bebeğinin isim hakkını internette açık artırmaya çıkarttı. Dördüncü çocuğua koyacağı isme karar veremeyince bu yola başvurduğunu söyleyen Heuschkel isim hakkını 15100$’a GoldenPalace.com adlı bir internet sitesine sattı. Online gazino sitesi olan bu şirketbebeğin ismini de GoldenPalace.com olarak koydu. Melissa alınan paranın çocuğun bakımına ve oyuncaklarına harcanacağını söyledi...