İlginç Haberler

VAY CANINA VAY

Kopya çekerken yakalanan öğrenci, tüm kopyalıkları yutup, "Ben kopya çekmiyordum ki" dedi. Bunun üzerine çileden çıkan öğretmen de, "Peki o zaman kalk bakalım sözlüye" deyip, bu tembel öğrenciyi sözlüye kaldırdı. Olay buraya kadar gayet normal idi... Her ikisi de gerekeni yapmıştı... Biraz sonra ak mı kara mı belli olacaktı.

Soruları bilemeyen öğrenci sıfır alıp yerine oturacaktı. Fakat öyle olmadı...Hayret bir şey oldu... Öğrenci soruları takır takır cevapladı. Sinirden kalp krizi geçiren öğretmen yoğun bakıma, tembel ama her soruyu bilen öğrenci de incelemeye alındı.

 

Harıl harıl çalışan bilim adamları; "Ağız yoluyla alınan bilgilerin, beyine ulaşıp ulaşmayacağını araştırıyorlar.."

Şu an okulda hayat durmuş vaziyette... Kimse ders filan çalışmıyor... Bütün öğrenciler araştırmanın sonucunu merak ederken, bende başka bir şeyi merak ediyorum.

“Acaba yalan söylerken tek ayak kaldırınca hakkaten yalan sayılmaz mı?” Eğer doğruysa çok iyi, yoksa yandık. 

GÖRÜNMEZ KAZA

Dam üstünde, saksağanın beline kazmayı vurmaya çalışırken ayağını sakatladı.

Muhabirimizin sorularını cevaplayan sakar vatandaş: "Nasıl oldu bende anlamadım. Bu hayvanların bu kadar çevik olduğunu bilmiyordum. Mübarek yerinde durmuyor ki, zıpır zıpır zıplıyor. Kazmayı kaldırıp tam nişan almıştım; gerisini hatırlamıyorum, gözümü burada açtım" dedi. 

SAYGI

Salıncakta ayakta sallanırken bekçiye yakalandı.

Göztepe parkında meydana gelen olayda ceza alması gereken çocuğun ceza almaması, hatta bekçinin ödül olarak düdüğünü üç kere üflemesi, haklı tepkilere yol açtı. Muhabirimizin sorularını cevaplamaya çalışan bekçi Üzeyir Dolmayir ise "Salıncaklarda ayakta sallanan çocuğun ayaklarını kırarım. Ama bu çocuk ayakta sallanmıyormuş ki... Beni görünce saygıdan ayağa kalkmış. Büyüyünce de bekçi olacakmış. Aferin, hem kafalı, hem de saygılı çocuk. Benim karşımda oturarak sallanacak değil ya? Keşke her çocuk böyle olsa " dedi. 

DERS ÇALIŞMASI

Oğlunun fazla ders çalışmasından şikayetçi olan baba, yüksek bir binanın çatısından atlamak istedi.

İtfaiye ve polis ekipleri tarafından güçlükle kurtarılan dertli baba "Oğlumun sinemaya ve maça gitmesini, atari oynamasını, arkadaşlarıyla gezmesini istiyorum. Eğlenmek onunda hakkı." dedi. Konu hakkında görüşlerini aldığımız uzman doktor, mevsim değişikliklerin bu tür rahatsızlıkların sebep olabileceğini belirterek: "Endişe edilecek bir şey yok. Kısa sürede kendini toparlayıp, yine eski sağlığına kavuşur" dedi. 

UÇUYORMUŞ

Geçtiğimiz günlerde küçük bir çocuk, bir teneke hafif sarı olan yağdan bir teneke içti. İkinci tenekeyi devirmek üzereyken yakalanınca, annesine: "Bana ne, bana ne, bana ne ben de o kadın gibi uçmak istiyorum" diyen çocuk, annesinin: "Gel yapma yavrum, o kadının boynuna ip takarak yukarı çekiyorlar" cevabıyla ikna oldu.