Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Network Marketing - Affiliate Marketing

                2 Yeni trend Network Marketing ve Affiliate Marketing. Bugün sizlere bu iki sistemin temel mantığını ve nasıl para kazandırdığını anlatacağım.

                Klasik sistem ile başlayalım yazıma. Ortada bir ürün veya hizmet vardır bunun karşılığında size ödeme yaparlar ve böylece para kazanırsınız. Network Marketingde ortada bir ürün vardır ve bu ürünün satışından para kazanırsınız. Affiliate Marketingde gene bir ürün vardır ve bu ürünün satışından para kazanırsınız peki farkı nerede.

                Klasik sistemde ürün üretilip fabrikadan çıkar ve müşteriye ulaşıncaya kadar aracısı, komisyoncusu, ulaşımı ve reklamı derken müşterinin ödediği paranın çoğu aracılara gider ve satıcıya az bir oran kalır.

                Network Marketingde iki tür kazanç vardır. İlki sıcak para dediğimiz ürünü firmadan alırsınız ve satarsınız. Müşteri bulma, firmanın kuralları çerçevesinde reklam yapma sizin harcamalarınızdandır ve bu yüzden alacağınız komisyon fazla olacaktır. İkinci kazanç ise networkünüze yeni kişiler eklersiniz ve bu kişilerin eğitimi size aittir. Klasik sitemdeki gibi firmaların eğitim maliyeti yoktur. Bu kişileri eğitip işi nasıl yapacaklarını öğrettiğiniz için düşük oranda komisyon alırsınız. Ancak eğittiğiniz yada diğer bir deyişle networkünüze kattığınız kişilerin sayısı arttıkça bu küçük oranlar katlanarak artacaktır.

                Affiliate Marketing ülkemizde yeni yeni ortaya çıkan bir sektördür. Bu sektör Internet üzerindedir. Bir firmanın ürünü vardır ve bu ürünü kendi sitesinde satar. Sizin bir web siteniz vardır ve bu firmanın sitesine bir link verirsiniz. Eğer o firmanın ürünü satılırsa size belli oranda bir ödeme yapar. Bu %1-2 olacağı gibi %50leri bile bulmaktadır.

                Paylaşım Fan Clup sitenizdeki reklamlar Affiliate Marketinge örnek olarak gösterilebilir. Mesela Internet’ten almayı düşündüğünüz bir kitabı yada elektronik bir eşyayı bu sitedeki reklamlara tıklayarak satın alacak olursanız bu firmalar bize ödeme yapar.

                Network Marketingle ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçip sizde kazanmaya başlayabilirsiniz…

                Son olarak özetleyecek olursak. Eğer iyi bir potansiyeliniz varsa bu yeni satış yöntemleri ile kazanacağınız para hayallerinizin çok ötesinde olacaktır…