Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Su Tasarruf Önerileri

1- Sabahları kalkınca yüzünüzü yıkamayın eğer illa yüzünüzü temizlemeniz gerekiyosa bir tonik ile yüzünüzü güzelce temizleyin.
2- Dişlerinizi kesinlikle fırçalamayın eğer kirlendiklerini düşünüyorsanız bir kürdan yardımı ile dişlerinizin arasındaki pislikleri temizleyebilirsiniz.
3- Ellerinizi temizlemek için ve serinlemek için kolonya kullanmayı alışkanlık haline getirin.
4- Kesinlikle banyo yapmayın eğer vücudunuzu temizlemeniz gerekirse ıslak mendil kullanın.
5- Bulaşıkları yıkamayın kirlenen bulaşıkları peçete ile pisliklerden arındırın yada hijyene önem veriyorsanız plastik ürünleri tercih edin.
6- Tuvaletleri kullanmak yerine bebekler için üretilmiş olan hazır bezlerin bedeninize uygun olanlarını kullanın.
7- Kıyafetlerinizi biraz daha az kirletmeye çalışın ve kirlendiklerinde de giymeye devam edin, çok kirlendiği zaman ise onları çöpe atıp yerine yeni kıyafetler alırsınız.
8- Evleri silmeyin sadece süpürün. Eğer su kullanmadan çıkmayacak kadar pislik birikmiş ise tükrüğünüzü bu gibi durumlarda kullanın.
9- Susadığınız zaman susuzluğunuzu gidermek için su yerine gazlı içecekleri ve meyva sularını tercih edin.
10- Sulu yemekler pişirmeyin, mangal gibi susuz pişen yiyecekler yiyin.

Ayrıca;
çay, kahve içmeniz için hiç bir neden yoktur. Şekerli ürünleri ne kadar az tüketirseniz o kadar az susadığınızı hissedersiniz. Denize girmezseniz yada koşup terlemezseniz banyo yapma ihtiyacı duymazsınız. Jöle tarzı ürünler kullanmazsanız saçınızı; allık, göz kalemi, far, maskara, fondöten gibi ürünler kullanmazsanız yüzünüzü yıkamanız gerekmez. Evde çiçek beslemek isteyenler kaktüs gibi, evde hayvan beslemek isteyenler deve gibi susuzluğa dayanan şeyleri tercih ederlerse su tüketimi azalır.
Unutmayın;
Su tüketimini sıfıra indirmek sizin elinizdedir. Doğal kaynaklarımızı kurutmayalım, suyu bilinçli kullanalım.