Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Toshiba Servisi

Olaydaki yer mekan ve kişiler tamamen gerçektir. Bir yetkili servis için bu kadarı da olmaz dedirtecek türden. Olayın geçtiği yer Ankara Mediha Eldem sokaktaki toshiba yetkili servisi.

Toshiba servisine usb girişi bazen çalışan bazen çalışmayan ve bataryasında sorunlar olan bir bilgisayar bıraktık. Aradan 2 gün geçmeden cihazınızın tamiri yapıldı gelip alabilirsiniz denildi. Cihazı verdikten 5 gün sonra almaya gittik. Yapılan işlem anakartı değiştirilmiş. Ürünü servisten olduğu gibi alıp geldik ve gördüğümüz manzara karşısında şok olduk. Cihazın klavyesi yerinde yok.

Toshiba genel merkezini arayıp kibarca durumu ilettik ve şikayette bulunduk. Bize klavyesi olmayan bir bilgisayar verdiler diye.

Ertesi gün bilgisayarı götürüp gayet hoş bir tavırla bilgisayarın klavyesinin çalışmadığını söyledik. Servis bilgisayarı açınca klavyenin yerinde olmadığını gördüğünde şok geçirdi. Biz de fazla klavye var kimin ki diye durumu düzeltmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Bilgisayara klavye takıldı ancak bizim eski klavyemiz değil belki de bir başka bilgisayara ait bir klavye. Bizim klavyemizden daha az kullanılmış.

Servisten ayrılırken bir özür beklerken servis fişi istediğimizde bir de azar işittik kapıdaki görevliden. Serviş fişi vermesi için cihazın en az 2 iş günü serviste kalması gerekiyormuş. Cihazı aldık ve eve geldik. Bazı tuşları arada sırada çalışmıyor ve batarya sornumuzla ilgilenilmedi.

Ürünü satın aldıktan sonra 1 yıl geçtiyse batarya problemlerine bakılmıyormuş ve eğer şarjı 10 dakika dayanıyorsa yetkili mi yetkisiz mi bilinmez servisin yapabileceği hiçbir şey yokmuş.

Ürünü aldıktan sonra genel merkezi tekrar arayıp şikayetimize eklemeler yaptık. İnsan muamelesi görmediğimizi söyledik, serviş fişi verilmediğini söyledik.

Aradan birkaç gün geçti. Genel merkezden aradılar ve bize Toshiba Ankara Yetkili servisinin arayıp özür dileyip dilemediğini sordu. Bizde kimse bizi aramadı dedik.

O gün bugündür arayıp özür dilemediler, klavyenin bazı tuşları sorun çıkartıyor ve bilgisayarın şarjı olması gerekenin yarısından daha az dayanıyor.

Toshiba markalı hiçbir ürün almıyoruz, alana da mani olmuyoruz. FanClup.info ailesi olarak ürününüzde sorun yaşamamanızı temenni ediyoruz.