Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

PR9 Backlink

                Birçok web sitesinin hayali. Peki nedir bu PR9 olayı, ne işe yarar, neden bu kadar önemlidir?

                Kısaca bahsetmek gerekirse PR9 denilen şey Google PageRank 9’un kısaltmasıdır. Özetleyecek olursak Google her web sitesine1 en düşük 10 en yüksek olmak üzere 1 ile 10 arasında bir puan verir. Bu puan web sitesinin Google için değerini gösterir. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle dünyada PR10 olan hiçbir web sitesi yoktur. Benzer şekilde Türkiye’de de PR9 olan hiçbir web sitesi yoktur ve dünyada da sınırlı sayıda bulunmaktadır. Google PR9 bir web sitesidir benzer şekilde facebook’ta öyle. Yani dünyanın en değerli web sitelerindendir.  Alexa ise PR8’dir. Bu yazının yazıldığı tarih yani FanClup.Info’nun kuruluşunun ilk ayı itibariyle Paylaşım Fan Clup PR3’tür yani Türkiye ortalamasında bir değere sahiptir.

                Neden önemlidir diye soracak olursanız cevabı basit. Eğer web siteniz yüksek PR değerine sahip bir siteden link alırsa değeri artar. Eğer bir web sitesinin PR değeri yüksek ise o site Google için önemli bir web sitesidir ve Google aramalarında üst sıralarda çıkar dolayısıyla da ziyaretçi sayısı fazla olur. Buda o web sitesine verilen reklamların değerini artırır.

                Backlink nedir diye sorarsanız sitenize ekleyeceğiniz aşağıdaki koddan başka bir şey değildir.

<a href="http://www.fanclup.info">Paylaşım Fan Clup</a>

                Son olarak özetleyecek olursak yukarıdaki kodu ne kadar çok sitede yayınlarsanız sitenizin değeri o kadar artacak; ne kadar değerli sitede yayınlarsanız sitenizin değeri o kadar çok artacaktır. Yani PR0, PR1, PR2 gibi sitelerden 100lerce link almak yerine PR9 web sitesinden alacağınız tek bir link sitenizin değerini o kadar artıracaktır.

                PR9 link bulmak zor olsa da satışları yapılmaktadır. Tabi bunun için site ile iletişime girmeyi unutmayın. Zira paranız çöpe gidebilir…