Sanal Aşk

Başkaları sanal ortamda uluslararası sevgililer bulurken, siz hala birini bulamadınız mı? Yıllardır aradığınız büyük aşk, bir \"tık\" ötede olabilir

Unutmayın ki, internet sadece bilgi edinmek, araştırma yapmak için kullanılmaz. Biraz aklınızı çalıştırın ve sevgili bulmak için ilk adımı atın. Tabii bunun da kuralları var. Cosmopolitan dergisinin hazırladığı \"Sanal Alemde Sevgili Bulma Rehberi\"ne bir göz atsanız iyi olur.

İnternet araştırma şirketi Jupiter Media Metrix\'e göre; 2001\'de sadece Amerika\'da bu siteleri 18 milyon kişi ziyaret etmiş. Cosmopolitan\'ın İngilizce online versiyonunu izleyen kadınların da yüzde 86\'sı bu siteler aracılığıyla en azından bir kişiyle buluşmuş. Gözlemler ve tecrübeler gösteriyor ki, internet üzerinden bulacağınız sevgilinin asosyal, çirkin, gerçek hayatta kendine sevgili bulamayan biri olduğu önyargısına kapılmış. Ama öyle hikayeler, öyle sıradışı çifter var ki hiç boşuna dert etmeyin. Bir çöpçatan sitesine nasıl üye olunur?
İşte kurallar:

* Herşeyden önce gizlilik sözleşmesini okuyun. Sizin özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacaklarından emin olun. Bir rumuz belirleyin. Sizi yansıtan, fazla iddialı olmayan, orjinal bir şeyler bulun

* Bir çöpçatan sitesine üye olmak, o sitede kendinize bir profil yaratmak demektir. Profiliniz, o sitedeki kimliğiniz olur. Arkadaşlarınız sizi önce profilinizden tanır. Profilde genellikle kendinizi ve aradığınız arkadaşı anlattığınız bölümlerle fiziksel özelliklerinize dair bir bölüm bulunur. Burada anahtar sözcük, \'farklılık\'. O sitedeki diğer binlerce kişiden farklı olmak gerekiyor.

* Profil yarattıktan sonra yapılacak iş arama sayfalarından istediğiniz kriterlere göre birilerini aramaktır. Aramanızın sonucunda çıkan profillerle yazışmaya başlayabiliyorsunuz hemen. Tabii ki size de ulaşılıyor.

* Bundan sonrası size kalmış. Yüzbinlerce kişi arasından size uygun birileri mutlaka var. Mühim olan onu seçip çıkarmak