Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Kalbin Su Toplamasın

Güneşin zararlı etkilerine karşı korunmayı biliyorsun, peki ya diğer yazlık sorunlarla nasıl baş edebileceğini biliyor musun? Taktikleri kap, üstesinden gel!

Aşk yanıklarına 60 faktör krem

Aşk, yazın bir başka yaşanır. Daha bir tutkulu, daha bir çılgınca! İşte, bu yüzden insanı cayır cayır yakar aşk yaz aylarında. Başlarda bu aşk tabii ki iyi gelir insana, ama zamanla ruhumuzda güneş yanıkları da oluşturabilir. Tutkunun sebep olduğu su toplayan kalbimiz patlayınca, acıdan bizi kimseler kurtaramaz. Bak, o zaman ne yanık kremi işe yarar, ne de yoğurt. İşte bu yüzden sen sen ol, aşktan gözün dönmüş olsa bile koruyucu kremini sürmeyi ve önlemini almayı ihmal etme. Her gün aşkının önüne çıkmadan yarım saat önce kendinle konuş ve bunun belki de sonsuza kadar sürecek bir aşk olmadığını, her şeyi göze alarak bu aşkı yaşayacağını, sonunda bir yaz aşkı olduğunu kendine anlat. Sonra onun yanına git ve dilediğin gibi davran, istediğini yap. Ne de olsa koruyucunu sürdün artık. Güneşten iyi korunursan sana faydası çok, gel gelelim korunmayı bilmezsen bir düşman kazanmış da olabilirsin. Bu yaz sana sorun çıkartabilecek her türlü şeyi iyi korunarak hayatından ekarte edebilir, yazın ve güneşin pozitif etkilerini ruhunda hissedebilirsin.

İmaj sorununa şapka

Yaz aylarında saçlar çığırından çıkar ve büyük bir sorun teşkil edebilirler. Deniz ve havuz, saçların şekle girmesini engeller, insanın karizmasını da iki dakikada iki paralık eder. Ayrıca sadece saç olsa iyi, kıyafet sorunu da baş gösterir. Her gün her gün ne giyeceğimizi bilemeyiz. İşte bu yüzden kendine tatile çıkmadan önce bir sürü şapka al. Ne zaman kıyafet ve saçından memnun olmasan, şapkanı başına geçir. Hazır bu sene de şapkalar modayken, keyfini çıkar. Hem saçlarını yapma derdinden kurtulursun hem de kıyafetine bambaşka bir hava katmış olursun. En önemlisi de imajını korumana yardım edersin:) 

Arkadaş sıkıntılarına şemsiye

Yazın zaman, arkadaşlarla ayrı bir eğlenceli geçer. Ama grup arkadaşlıkları işin içine girdi mi, bazı problemler söz konusu olabilir. Sonuçta pek çok arkadaşımızı yeni yeni tanırız, yeni arkadaşlıklar kurarız. Sen de kötü kalpli, kıskanç ve fesat arkadaşlara karşı kendini korumak için şemsiyenin altından çıkmamalısın. Yoksa onlar da canını epeyce yakabilir. Evet, arkadaşlarınla tabii ki pek çok şeyi paylaşacak ve yakın olacaksın, ama sen her ihtimale karşı başına çorap örebilecek arkadaşlara karşı şemsiyeni açmayı, tedbirini almayı unutma. 

Aile dırdırına gözlük

Ailemizle tatile çıkmanın en kötü yanı, gözlerinin önünden bizi ayırmak istememeleri ve her şeyimize karışmaları. Onlarla tatil, kafa dinlemek ve eğlenmek değil, işkence halini alabilir, tabii sen önlemini almazsan. Aile problemlerine karşı en iyi korunma yolu, iyi bir güneş gözlüğü takmak. Daha doğrusu buna at gözlüğü de diyebiliriz. Ne zaman canını sıksalar, gözlüğünü tak ve onları görmezden gel. "Bizimle otur, hiçbir yere gitme" mi diyorlar, birkaç defa onlarla takıl, inatlaşma. Sonra istediğini yapma hakkına sahip olabilirsin. Canını mı sıkıyorlar, sen güneş gözlüğünü tak ve canını sıkan davranışlarını görmezden gelmeyi dene. Anlayacağın, sen yine eğlenmene bak. Sürekli peşine takılan ağabeyin, her yaptığını annene yetiştiren kardeşin, kıyafetlerine karışan annen. Kendini korumak için, walkman'ini kulağına, gözlüklerini de gözüne tak, yeter.