Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

En Yeni Flört Taktikleri

Yoksa sen hala eski flört taktiklerini mi kullanıyorsun? Zaman değişti, flröt taktikleri yenilendi! Bu taktikleri öğren, hoşlandığın yakışıklıyı tavla!

En yeni flört taktikleri 

Zaman hızla ilerliyor ve zamanla birlikte her şey değişime uğruyor. Artık sesli fotoğraf çerçevelerimiz, ayna gibi duvara asılan incecik televizyonlarımız ve görüntülü telefonlarımız var. Her şey bu kadar hızlı değişirken insanların ve ilişkilerin aynı kalmasını beklemek de olmaz tabii. Kız-erkek ilişkileri de nasibini alıyor bu değişim sürecinden. Önce pastanelerden kafelere taşındı ilişkiler, oradan da sanal ortamlara. Okullarda aşk tarihi diye bir ders okutulsa, kitap sayfalarını dolduracak kadar çok şey var değişen! `Benimle çıkar mısın` gibi sorular çoktan tedavülden kalktı, yerini yeni flört taktiklerine bıraktı. Sen de bu taktikleri öğrenmek ve hoşlandığın çocuğun kalbinde yer edinmek istiyorsan, işte sana en yeni flört taktikleri... 

Eski taktik: Bedenini ona doğru çevirmek 
Hoşlandığın çocukla bir kafede karşılaştınız diyelim. Onun karşısındaki iskemleyi kapmak için hiç uğraşma! Çünkü yeni taktiklere göre hedefin onun tam yanındaki iskemle olmalı! 

Yeni taktik: Yakınlaşmak

Karşısına geçip onunla göz kontağı kurmaya çalışmak yerine, neden yanına oturarak parfümünün kokusunu duymasını ve elektriğini hissetmesini sağlamayı denemiyorsun? Hem yan yana otururken kolun yanlışlıkla ona çarpabilir:) Ayrıca kalabalık ve gürültülü bir ortamdaysanız, seni duyması için eğilerek kulağına fısıldayabilirsin söylemek istediklerini...

Eksi taktik: Saçlarla oynamak
Hoşlandığın çocuğun gözlerinin içine bakarak saçlarını savurman, parmaklarını şampuan reklamlarındaki kızlar gibi saçlarının arasından geçirmen ve bir tutam saçını parmağına dolayarak onunla konuşman sence seksi ve etkileyici mi? Cevabın `evet`se, yanıldığını bilmelisin! 

Yeni taktik: Saçlarına dokunmamak 
Sürekli saçlarınla uğraşman senin huzursuz, gergin ve asabi bir imaj çizmene neden olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca saçlarına dokunmamaya çalışmalısın. Eğer rüzgar yüzünden saçlarının dağıldığını düşünüyorsan ve sürekli onları düzeltme ihtiyacı duyuyorsan da şapka takmayı veya toka kullanmayı deneyebilirsin. Erkeklerin kızlarda ilk dikkat ettiği bölgelerden birinin de boyun olduğunu biliyor muydun? Saçlarını toplayarak boynunu açığa çıkarabilir ve çok çekici görünebilirsin! 

Eski taktik: Gözlerinin içine bakmak
Ortamda hoşlandığın bir çocuk olduğunda, ilgini belli etmek için hiç gözlerini ayırmadan ona mı bakıyorsun? Sakın yapma! Tamam, göz kontağı kurmak önemli, ama bu şekilde değil! 

Yeni taktik: Bakışlarını kaçırmak 
Biraz heyecan yaratmak ve onun `Acaba benimle ilgileniyor mu` diye düşünmesini sağlamak hoş olmaz mı sence de? Bunu da ancak bakışlarınla yapabilirsin. Önce onun bakışlarını yakalamaya çalış, bir iki saniye onun gözlerinin içine baktıktan sonra gözlerini kaçır ve onunla hiç ilgilenmiyormuşsun gibi yap. Bir sonraki göz kontağı için de hiç acele etme! Göreceksin bak, bakışlarını yakalamak için sabırsızlanacak! 

Eski taktik: Hakkındaki her şeyi öğrenmek
Gözüne bir çocuk kestirdiğinde hafiyeye mi dönüşüveriyorsun hemen? Tüm arkadaşlarına onunla ilgili sorular sormak, internette onunla ilgili küçücük bir bilgi bulmaya çalışmak, facebook`taki tüm arkadaşlarının, hatta arkadaşlarının arkadaşlarının sayfalarında dolanmak sence de biraz abartılı davranışlar değil mi? Onu etkilemek için tuttuğu takımın ilk 11`ini ezberlemek zorunda da değilsin! Çünkü bunlar çoktan demode oldu bile!

Yeni taktik: Bilmediğini itiraf etmek 
Biz kızlar yıllarca çabaladık durduk hoşlandığımız erkeği etkilemek için! Sevdiği şarkıların sözlerini ezberlemeye çalıştık, hiç hoşlanmadığımız halde sırf o seviyor diye bilgisayar oyunlarında rekorlar kırmaya çalıştık. Ama artık fark ettik ki, tüm bunların aşkla hiçbir ilgisi yok! Eğer o da senden hoşlanıyorsa, ne futbolla hiç ilgilenmemeni ne de hobilerinin sana bir anlam ifade etmemesini takacak kafasına! Sana bir müzik grubundan bahsettiğinde `Hiç dinlemedim daha önce` demenin hiçbir sakıncası yok! Çünkü o, sandığın gibi seni ayıplamayacak! Aksine sana bir şeyler öğrettiği için mutlu bile olacak! 

Eski taktik: Tüm hayatını anlatmak
Tanıştığın kişilere çocukluğundan başlayarak tüm hayatını anlatmanın doğallık ve şeffaflık olduğunu ve senin hanene artı puan yazacağını mı düşünüyorsun? İşler aslında pek de sandığın gibi değil! 

Yeni taktik: Gizemli olmak
Bırak da seni biraz merak etsin, di mi ama:) Senin hakkında bilmediği ayrıntılar kalsın ki, onu şaşırtmaya devam edebil! Özellikle de bir internet aşkıysa yaşadığın, her gün saatlerce yazışıyorsanız, çok daha dikkatli olmalısın. Eskiden gençler haftada en fazla iki kere buluşuyorlardı ve sürekli görüşemedikleri için de aşkları daha uzun süreli oluyordu. Sen de her fırsatta onunla buluşmak yerine, kendine ve arkadaşlarına da zaman ayırmayı dene. Böylece çok daha sağlam adımlarla ilerler aşkınız. 

Eski taktik: Her söylediğini onaylamak 
Onun beğenisini kazanmak için aynı frekansta olmanız gerektiği doğru. Ama bu her söylediğine katılman anlamına da gelmiyor. 

Yeni taktik: Kendi görüşlerinin arkasında durmak 
Onun fikirlerine katılıp her söylediğine kafa sallaman, senin kişiliksiz gibi görünmene sebep olabilir. Fikirlerini belli etmeli ve kendine özgü yönlerin olduğunu ortaya koymalısın. Konuştuğunuz konu ne olursa olsun, düşündüklerini söylemekten çekinmemelisin! 

Eski taktik: Ayrılırken öpüşmek
Özellikle gergin geçen ilk buluşmalarda ayrılık anı heyecanla beklenirdi eskiden. `Tekrar görüşecek miyiz` sorusu ve ardından gelecek veda öpücüğü beklenirdi, ama artık devir değişti!

Yeni taktik: Buluşmanın ortasında öpmek 

Fizik bilim dalına baktığımızda görüyoruz ki, birini öpme isteği kendiliğinden gelişiyor! Yani vücudun göstermiş olduğu doğal bir reaksiyon bu. Sen de geleneklerden vazgeçmeye ve onu öpmek için ayrılık anını beklememeye ne dersin? Hem bu işi sona bıraktığında her iki taraf da bu anı beklediği için gerilim artıyor! Ona buluşmanın ortasında bir sürpriz yaparak aniden yanağına bir öpücük kondurabilirsin! Böylece hem onu hiç beklemediği bir anda heyecanlandırmış, hem de üzerinde taşıdığın baskıdan kurtulmuş olacaksın!